روزگار نو
صفحات وبلاگ
نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۱٧

 

کارلوس کی روش بعد از بازگشت از چین درباره عملکرد تیم ملی در دو بازی گذشته ، شانس صعود به دور بعدی و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که در ادامه می خوانید:

ایران، ازبک و کره‌جنوبی مدعیان صعود هستند

خیلی زودتر از آنچه که فکر می کردم، متوجه شدم در این گروه تیم های ازبکستان، ایران و کره جنوبی مدعیان اصلی صعود به جام جهانی هستند. بازی بعدی ما با ازبکستان و بعد از آن با کره جنوبی بسیار اهمیت دارد. در این دو بازی باید خوب باشیم تا بتوانیم به زندگی خود در این گروه ادامه دهیم.

باید چین را می‌بردیم

بعد از بازی با چین مزه بدی در دهانمان و حس بدی در ذهنمان مانده است. ما باید ۳ امتیاز را کسب می کردیم و برای این کار فرصت لازم هم داشتیم. البته زمانی می توانیم در این باره اظهارنظر کنیم که تیم های دیگر هم به چین بروند و مسابقه بدهند تا ببینیم چه عملکردی داشتیم اما فرصت پیروزی را در چین داشتیم.

مصدومیت بازیکنان به خاطر نداشتن اردوی پیش فصل

متاسفانه شاهد مصدومیت چند بازیکن خود بودیم. پژمان منتظری مصدوم شد، دژاگه هم همینطور، امیری نیز دچار مشکل شده است. چند بازیکن دیگر هم ضرب خورده اند. اینها نشان می دهد بنده کاملا درست می گفتم، وقتی درخواست اردوهای آماده سازی یش فصل را داشتم، به خاطر این موضوع بود. حالا هم مصدومیت های بازیکنان بر صحبت های قبلی من صحه می گذارد.

داوران بی تجربه دغدغه‌ام است

یکی دیگر از دغدغه های بنده عملکرد داوران جوان و بی تجربه در دوبازی گذشته است. داورانی که ثابت کرده اند مقابل بازیکنان ایران به راحتی از کارت زرد خود استفاده می‌کنند و ما چندین کارت گرفتیم. این مساله کاملا مرا به فکر برده است.

انتخاب عجیب بنجامین ویلیامز

بعد از ۳۴ سال که در فوتبال هستم، هنوز اتفاقاتی در فوتبال می افتد که مرا به شدت و عمیقا شگفت زده می‌کند. بنجامین ویلیامز که داور بازی ما مقابل عراق در جام ملت های آسیا بود و آن اتفاقات رخ داد، با انتخاب همان سازمان برای داوری بازی ما مقابل ازبکستان انتخاب شده است. البته این داور سال گذشته برای قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا در تهران انتخاب شده بود که حاضر نشد به ایران بیاید اما حالا در ازبکستان باید بازی ما را قضاوت کند.

کفاشیان چه کار می‌کند؟

داوری که نپذیرفته بود به ایران بیاید و این قضاوت را رد کرده بود، الان برای قضاوت بازی ما در ازبکستان پذیرفته که به آنجا بیاید. از نظر من اگر این داور با شهامت، باشخصیت و با کاراکتر بالا است باید در تمام دنیا حتی کره ماه هم بتواند قضاوت کند وگرنه ای اف سی باید پاسخگوی سوالات ما باشد. البته ما یک نائب رئیس در ای اف سی داریم که کفاشیان است اما واقعا نمی‌دانم که او چه کار می کند. احتمالا کفاشیان بتواند پاسخ هایی برای ما داشته باشد و کمک هایی به شرایط تیم ملی کند.

چند نفر شیشه شکستند، فوتبال ایران ضرر کرد

مشکل دیگر ما این است که هنوز دقیقا نمی‌دانیم کجا باید بازی مقابل سوریه را انجام دهیم. به این منظور بازی های دوستانه خود را از دست می‌دهیم؛ به خاطر اینکه هیچ کسی نمی تواند بگوید بازی ایران و سوریه کجا برگزار می‌شود. فقط یکسری سوال مطرح می کنم؛ نمی‌خواهم به کسی بی‌احترامی کنم اما چند آدم بی مسئول چند ماه قبل بدون هیچ گونه هماهنگی در سفارت عربستان رفتند و یکسری کارهای خودمختارانه را انجام دادند و چند شیشه را شکستند که البته هیچ لطمه جانی به کسی زده نشده بود. بعد از آن AFC به شدت ایران را تنبیه کرد و نگذاشت میزبان باشد و علیه ایران موضع گرفت. بازی ما مقابل سوریه را طبق آخرین اخباری که داریم می خواهند در لبنان برگزار کنند. کشوری که زمان حضور تیم ملی در آنجا قرار بود در سفارت ایران برای ضیافت شامی حضور داشته باشیم که ظهر همان روز آن سفارت را بمب گذاری کردند. واقعا جای سوال دارد که آقای کفاشیان که نایب رئیس AFC هستند برای فوتبال ایران چه کاری انجام می دهند؟

ما باعث شدیم کفاشیان نایب رییس شود

اینکه کفاشیان توانست در AFC پست بگیرد و در انتخابات رای بیاورد، قطعا زحمت و عرقی بود که از طرف بازیکنان، مربیان در فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و بخش های دیگر ریخته شده تا کفاشیان بتواند به آن پست برسد. ما بودیم که به او کمک کردیم تا این مقام را به دست بیاورد اما او الان برای ما چه کاری انجام می دهد؟

غیبت منتظری مشکل بزرگی است

متاسفانه اشکان دژاگه، پژمان منتظری و وحید امیری دچار مصدومیت شده اند. غیبت پژمان منتظری مشکل بزرگی را برای ما در دفاع وسط به وجود می‌آورد. در این پست ما احتیاج به حضور بازیکنان باتجربه درون زمین داریم و فرصت اینکه در بازی های دوستانه این تجربه را به بازیکنان جوان منتقل کنیم، نداریم. در انتها باید بگویم که باید تمرکز کامل خودمان را روی دو بازی ازبکستان و کره جنوبی داشته باشیم. فوتبال ایران باید بداند که این دو بازی برای ما حکم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را دارد. دو بازی آینده برای ما بسیار با اهمیت است و همه اهالی فوتبال از جمله مربیان باشگاه های ایران و مسئولان باید کمک کنند. هر دو بازی ما بسیار مهم است. به ویژه بازی با ازبکستان که فقط با یک تمرین قرار است به مصاف این تیم برویم.

توقع حمایت صد درصدی داریم

ما در دوره قبل برای صعود به جام جهانی رقابت سختی با کره جنوبی و ازبکستان داشتیم و الان هم روی کاغذ این طور به نظر می‌رسد که رقابت اصلی بین همین ۳ تیم است. تاکید می کنم بازی با ازبکستان بسیار مهم است. اولویت بالای فوتبال ایران در ۳ هفته آینده باید همین باشد. هیچ توقعی کمتر از حمایت و تعهد صد درصد باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان نداریم.

هواپیمای چارتر برای ازبکستان اتفاق خوبی است

توقع ما این است که کفاشیان به عنوان نایب رییس AFC برای ما کار بیشتری انجام دهد. اگر هواپیمای چارتر برای ازبکستان رزرو شود، اتفاق خوبی است و امیدوارم محقق شود.

در زدن ضربات نهایی عصبی بودیم

گل نشدن موقعیت ها فقط مربوط به ما نیست. خیلی وقت ها در فوتبال تیم ها فرصت های زیادی به دست می آورند اما به گل نمی رسند. فکر می کنم در ضربات پایانی عصبی عمل کردیم و بهانه هم نیست اما زمین به ما کمک نکرد. این زمین خوب بود اما بسیار نرم. از اوایل بازی همه چمن ها کنده شد و کمک نکرد به شرایط. فوتبال همین است دیگر.

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۱۱

یک هنرمند انگلیسی ماکتی از کره ماه را به نام «موزه ماه» در موزه بریستول به‌نمایش گذاشته است.

به گزارش ایسنا، «هافینگتون پست» ‌نوشت: بازدیدکنندگان از «موزه ماه» در بریستول انگلیس می‌توانند با دیدن اثر هنری «لوک جرم» به تماشای جزییات کامل کره ماه بنشینند.

این ماه هفت متر قطر دارد و براساس تصاویر  «ناسا» ساخته شده است.

این پروژه با همکاری دانشگاه بریستول و آژانس فضایی بریتانیا اجرا شده و هر سانتی‌متر از این سازه برابر با پنج کیلومتر از تنها قمر سیاره زمین است.

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۱٠

سید رضا افتخاری، حکم مدیر عاملی استقلال را گرفت.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سید رضا افتخاری که تا پیش از این سرپرست باشگاه استقلال بود، با گرفتن حق امضا و سمت مدیر عاملی از این پس رسما به عنوان مدیرعامل تام الاختیار در باشگاه استقلال فعالیت خواهد کرد.

 حکم مدیری عاملی و حق امضای سید رضا افتخاری  را وزیر ورزش  و جوانان صادر کرده است.

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۱٠

آیفون 7، هفتم سپتامبر می‌آید و اپل احتمالا از آیفون جدید و مدل بعدی ساعت خود رونمایی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورج، اپل رویداد بعدی خود را در تاریخ هفتم سپتامبر (17 شهریور 1395) برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود که آیفون‌های جدید را نیز در این تاریخ رونمایی کرده و ساعت‌های اپل را آپدیت کند.  به همین منظور اپل دعوت‌نامه‌هایی را با عنوان «شما را در 7 سپتامبر خواهیم دید» فرستاده است.

این پنجمین سالی است که اپل یک رویداد را در اوایل سپتامبر برگزار می‌کند تا محصولاتش را عرضه کند. مانند همیشه، یکی از این محصولات باید آیفون جدید باشد. به نظر می‌رسد این نسل جدید بسیار مشابه مدل قبلی است و تنها تفاوت‌هایی جزئی در ظاهر خواهد داشت، مانند خطوط آنتن کمتر و حذف جک هدفون.

 

از طرف دیگر، انتظار می‌رود مدل جدید آیفون بیشتر در برابر آب مقاوم باشند و البته گوشی‌های بزرگتری که سیستم دوربین دوگانه برای گرفتن عکس‌های بهتر دارند. اپل همچنین در نهایت ممکن است حافظه پایه خود را از 16 گیگابیت افزایش داده و به 32 گیگ برساند.

در مقابل ساعت اپل وجود دارد که دو سال از زمانی که معرفی شده و یک سال و نیم از زمانی که اولین نسل آن منتشر شده می‌گذرد. به نظر می‌رسد اپل در حال حاضر آماده است تا آن را ارتقا دهد، گزارش‌ها نیز حاکی از این است که مدل‌های جدید همان طراحی را حفظ خواهند کرد، اما از لحاظ عملکردهای داخلی و GPS (سیستم موقعیت‌یابی جهانی) سریع‌تر خواهند شد که برای دویدن مفیدتر است.

زمان عرضه آیفون 7

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۱٠

اصغر فرهادی سینماگر پرافتخار ایرانی در آستانه اکران تازه‌ترین فیلمش «فروشنده» از عشق و انتظارش برای استاد شجریان نوشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از «شرق»، فرهادی نوشته است: «مدتی‌ست برای تحقیق و نگارش فیلم‌نامه گذشته در پاریس هستم. روزها بیشتر به یادداشت‌نویسی می‌گذرد و غالبا پیش از غروب می‌روم پیاده‌روی. از کوچه‌های پیچ‌ و واپیچ منطقه پنج پاریس می‌گذرم تا به پارکی برسم و یک ساعتی تا قبل از بستن درهای پارک راه بروم.

امروز از ظهر باران باریده و تازه چند دقیقه‌ایست که آسمان باز شده. کوچه‌ها خلوتند و هوا سرد. از کوچه‌ای به کوچه بعدی می‌روم. یکباره صدایی قدم‌هایم را آرام می‌کند. آوازی‌ست با صدای آقای شجریان نازنین. سر بلند می‌کنم. باید از یکی از خانه‌های اطراف باشد. چندقدمی می‌روم اما دلم نمی‌آید دور شوم، برمی‌گردم، به‌دنبال پنجره‌ای که این صدای دلنشین و آشنا را به کوچه می‌رساند نگاهم را روی ساختمان‌ها می‌چرخانم. حدس می‌زنم صدا از پنجره‌ای نیمه‌باز می‌آید در یکی از طبقات بالایی ساختمانی قدیمی. پنجره‌ای که شاید هم‌وطنی آن را گشوده و گوشه‌ای از اتاقش غرق در زمان و مکانی دیگر نشسته و خیره به این آسمان خاکستری خسته از بارش مانده.

«غم زمانه خورم یا فراق یار کشم»

 

این‌سوی کوچه ایستاده‌ام به شنیدن صدایی که از پنجره می‌آید.  آواز تمام می‌شود و باز سکوت و من به راه می‌افتم اما تصویر هموطن غربت‌نشین در گوشه اتاقش تازه برایم آغازشده و رهایم نمی‌کند.

در حال پیاده‌روی احساس خوبی دارم که در «جدایی نادر از سیمین» نام نازنین آقای شجریان را در یکی از صحنه‌ها آورده‌ام.

یکی دو سال بعدتر سوار ماشینی به سمت فرودگاه می‌روم تا به ایران بازگردم. راننده هموطن نیست اما صدای استاد در حال پخش است در همه مسیر. می‌پرسم «اهل کجایید؟» می‌گوید «مراکش» می‌پرسم «این موسیقی را که می‌شنوید می‌دانید از چه کشوری‌ است؟»، «ایران». یکی از همکارانش که در جمع راننده‌ها با او رفیق‌تر بوده چندی پیش این آلبوم را به او هدیه کرده. گفت معنای شعرها را نمی‌فهمد اما هر بار می‌شنود آرام می‌گیرد. همه مسیر تا فرودگاه شاردوگل، شب، سکوت و کویر است. بعدتر این خاطره را برای خودشان هم تعریف می‌کنم.

خاطره مرد مراکشی او را به یاد خاطره‌ای دیگر می‌اندازد که دوستانشان نقل کرده بودند. دوستان آقای شجریان رفته بودند به سفری در شمال. در مسیری میان جنگل، پیرمردی خسته، مانده در راه دست بلند کرده تا او را سر راه به روستایش برسانند و آنها هم سوارش می‌کنند. لختی بعد از پیرمرد اجازه می‌گیرند تا موسیقی پخش کنند و پیرمرد می‌گوید «اگر از آقای شجریان دارید، روشن کنید».

آن هموطن غربت‌نشین در پاریس، آن راننده مراکشی و این پیرمرد خسته روستایی، سهیم و همراه‌شدن در خلوت دلتنگی آدم‌هایی در گوشه‌وکنار جهان چیزی‌ست بسیار بالاتر از شهرت و حتی بالاتر از محبوبیت. این را به خودشان گفتم. گفتند: «آقای فرهادی، شهرت مثل سرعت بالاست. با سرعت پایین از روی دست‌اندازها هم می‌توان گذشت اما در سرعت بالا عبور از روی یک سنگریزه هم می‌تواند حاصلش واژگونی باشد برای همیشه». و این جمله‌ایست پرمسئولیت که از او به یادگار دارم. این روزها دلتنگ او هستم. دلتنگ نگاه آرام و مهربانشان؛ خیلی‌ها دلتنگ اویند. یک سرزمین دلتنگ اویند. چشم‌به‌راه آمدنتانیم، تندرست و برقرار.»

 

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/٩

نماینده ارومیه با ارائه توضیحاتی درباره درگیری پیش آمده بین او و یک خبرنگار بعد از جلسه روز یکشنبه و در راهروی مجلس گفت: بنده برای تمامی اصحاب رسانه و خبرنگاران احترام خاصی قائلم در روز یک‌شنبه نیز با شوخی عکس‌العمل نشان دادم که ناخوشایند بود.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) اظهار کرد: در مورد اتفاق ناخوشایندی که یکشنبه جاری بین بنده و اصحاب رسانه رخ داد، لازم است توضیحاتی ارائه کنم.

وی افزود: در روز سه‌شنبه بنده به واسطه پیگیری‌های مستمر مسائل و مشکلات مردم با سرعت به سمت دفترم برای دیدار مردمی بودم که چند خبرنگار محترم در بین راه سوالاتی پرسیده و جواب دادم. ولی پرسش یکی از خبرنگاران عزیز توام با سماجت بود و سوال بدی را مطرح کردند بنده که می‌خواستم با سرعت به ملاقات مردمی برسم با شوخی عکس‌العمل نشان دادم که ناخوشایند بود. بنده مثل تراکتور از هرچه سر راهم بود رد شدم.

نماینده ارومیه در ادامه گفت: بنده همواره برای اصحاب رسانه و خبرنگاران احترام خاصی قائلم و مورادی همچون مسکن، بیمه خبرنگاران و وام آنها را پیگیری کرده و می‌کنم. مدافع گردش آزاد اطلاعات و تلاش خبرنگاران در این عرصه بوده و خواهم بود. از دوستان بسیار خوبم در مجلس نیز که به بنده کمال لطف را داشتند تشکر می‌کنم.

به گزارش ایسنا، در روز یکشنبه جاری و بعد از جلسه علنی نادر قاضی‌پور با خبرنگار ایران درگیری فیزیکی پیدا کرد که این موضوع باعث بروز عکس‌العمل های متعددی از سوی اصحاب رسانه شده است.

مسعود پزشکیان رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: این اتفاق خواشیند نبود باید نماینده و خبرنگار حق و حقوقشان رعایت شود.

 

 

منبع : isna.ir

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۸

این هفته قیمت خودروهای وارداتی تغییر خاصی نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشت.

 
نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/٦

دانلود آهنگ جدید علی پورصائب به نام میترسم با بهترین کیفیت و با لینک مستقیم

New Music Download Ali Poursaeb be name Mitarsam

 

دانلود آهنگ میترسم علی پورصائب

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/٥

 

دانلود آهنگ جدید شمهرداد حامدی به نام عروس با بهترین کیفیت و با لینک مستقیم

New Music Download Mehrdad Hamedi be name Aroos

 

دانلود آهنگ عروس مهرداد حامدی

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/٢

دانلود آهنگ پیرمرد علی بابا

New Music Download Ali Baba be name PireMard

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٦/۱

دانلود آهنگ جدید ارسلان محمودی به نام به دادم برس با بهترین کیفیت و با لینک مستقیم

New Music Download Arsalan Mahmoudi be name Be Dadam Beres

 

 برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه نمایید

نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :