روزگار نو
صفحات وبلاگ
نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٩/٢٢

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار خبر داد.

جلیل مختار در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح بیمه بیکاری و حمایت بیکاران متقاضی کار از مجلس هشتم تاکنون در کش و قوس شورای نگهبان و مجلس است که امروز در جهت تامین نظر شورای نگهبان یک بند از این طرح حذف شد.

وی توضیح داد: در این طرح آمده بود که ۹۰ درصد از درآمدهای حاصله از جرائم به کار گیری نیروهای بیگانه و کودکان کمتر از ۱۵ سال برای اجرای این طرح تامین اعتبار شود که به دلیل مشخص نبودن میزان مالی این اعتبار و تعداد مشمولان این بند حذف شد.

به گفته مختار، بند دیگر مربوط به اختصاص ۵۰ درصد از درآمد موضوع ماده ۷ قانون هدفمندی یارانه‌ها و تخصیص اعتبار دولت برای اجرای این طرح بود که کمیسیون این بند را به همین شکل در طرح نگه داشت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی همچنین گفت که طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی و وضعیت استخدامی آنها بررسی شد و قرار شد در جلسات آینده مورد رسیدگی بیشتر قرار گیرد.

وی در پایان گفت که کارگروه اداری و استخدامی کمیسیون اجتماعی برای بررسی لایحه قانون استخدامی شهرداری ها تشکیل جلسه داد که با توجه به گسترده بودن بحث قرار شد این موضوع در جلسات آینده مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

نویسنده: روزگار - ۱۳٩٥/٩/۱
بی دلیل شاد  باشید.
بی دلیل عالی باشید.
بی دلیل بزرگ باشید.
بی دلیل خوب باشید.
بی دلیل اول باشید.
نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :